Klinika Świdwin - stomatologia, USG, RTG, odnowa biologiczna
Strona glownaO nasKontakt
BOTOX - redukcja zmarszczek
Botox to naturalny preparat w postaci oczyszczonej toksyny botulinowej. Wstrzyknięty w małej dawce wywołuje porażenie mięśni mimicznych odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek, pojawiających się w trakcie procesu starzenia lub też wywoływanych są poprzez żywą mimikę twarzy u osób młodych. Odprężając mięśnie przeciwdziała marszczeniu się i fałdowaniu skóry pozwalając na uzyskanie naturalnego wyglądu. Dawka dozowana w celach kosmetycznych jest całkowicie bezpieczna i dobierana indywidualnie do klienta. Zaletą Botoxu jest fakt, że działa on jedynie w obrębie tych mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy inne mięśnie funkcjonują jak dotychczas.

Po zabiegu wyraz twarzy nie ulega botoxzmianie natomiast obserwuje się całkowity lub częściowy zanik zmarszczek mimicznych. Leczenie Botoxem skutecznie wygładza zmarszczki głównie w górnej części twarzy przywracając jej młodszy wygląd. Twarz wygląda naturalnie, a jej wyraz łagodnieje. Całkowite usunięcie zmarszczek bardzo głębokich może wymagać zabiegu uzupełniającego w postaci wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym. Zabieg botoks można łączyć z innymi metodami liftingu twarzy.

Toksyna botulinowa rozpoczyna swoje działanie ok, 2-3 dni po zabiegu, natomiast pełny efekt pojawia się po ok. tygodniu i utrzymuje do 6 miesięcy. Jeżeli odczujesz widoczne zanikanie jego efektów powinnaś poddać się kolejnej kuracji.

Toksyna botulinowa jest lekiem w zastrzykach zalecanym w leczeniu nadmiernej potliwości. Przy użyciu bardzo cienkiej igły, lekarz wstrzykuje mała objętość roztworu botuliny w 10-15 miejsc oddalonych od siebie o 1 cm, pokrywając równomiernie okolicę poddaną zabiegowi. Sesja leczenia trwa około 30 minut.

Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki, preparat blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Blokada zakończeń nerwowych pod wpływem toksyny botulinowej utrzymuje się przez 6-12 tygodni, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej, co następuje średnio po 7-12 miesiącach.